28 sierpnia 2022 || Wystawa indywidualna w Warszawie

Serdecznie zapraszam na kolejna wystawę mojego malarstwa pod tytułem „Kolorowa Gąsienica”.
Miejsce: lobby Forest, ul. Burakowska 14, Warszawa
Data: 2 września 2022
Godzina: 17:00 – 19:00
Organizator: hbreavis

Wystawa czynna do 30 września 2022 r.

portret

Niniejsza wystawa Emilii Gąsienicy-Setlak to próba retrospekcji dokonań artystki począwszy od ukończenia studiów malarskich w 2011 roku po jej najnowszą twórczość. Niezależnie od czasu w którym powstały te obrazy, łączący je wspólny mianownik to przede wszystkim wyrazisty temperament, nacechowany pozytywną energią styl i wydobywana za pomocą czystych barw siła, czy to w przypadku wielkoformatowych postindustrialnych, konstruowanych płaską plamą pejzaży czy bogatych w faktury, linie i przecierki późniejszych prac. Choć niewątpliwie wszystkie one tworzą konsekwentną całość, co w szczególny sposób unaocznia dbałość o spójną, zaplanowaną z abstrakcjonistycznym niemal pietyzmem kompozycję, każdy z obrazów opowiada własną, autonomiczną historię, każdy jest zapisem unikatowych, szczerych i silnie oddziaływujących na odbiorcę emocji. Jedne wyciszają, drugie pobudzają zmysły, inne skłaniają do poszukiwań wewnątrz nas samych. Co niezwykle istotne, Autorka w każdej z tych prac otwiera przed widzem okno od świata intymnych doświadczeń i fascynacji, w każdej z nich zostawiając kawałek serca i tylko od odbiorcy zależy, czy zechce w owo okno zajrzeć. A warto.


21 stycznia 2020 || Wernisaż czterdziestej wystawy indywidualnej w Stryszawie

W niedzielę 9 lutego o godzinie 15:00 zapraszam do foyer Hotelu Beskidzki Raj na wernisaż mojej czterdziestej, jubileuszowej wystawy indywidualnej pod tytułem „Dzikie”. Wystawa będzie czynna codziennie w godzinach pracy hotelu, do wakacji.

bitmap


15 lipca 2019 || Plener malarski i wystawa w Rakoniewicach

W lipcu miałam ogromny zaszczyt i przyjemność wziąć udział w V Ogólnopolskim Plenerze Malarskim w malowniczych Rakoniewicach.

Wernisaż-V-Plener-Malarski-12-07-19-63-768x576

Relację z wernisażu wystawy poplenerowej można znaleźć tutaj:

http://rokrakoniewice.pl/aktualnosci/1804/uroczysty-wernisaz-za-nami/


2 czerwca 2019 || Wystawa „Zoo” w Krakowie

Już w najbliższy czwartek 6 czerwca o 18.00 zapraszam na wernisaż wystawy „ZOO” do krakowskiej kawiarni RIO przy ul. św. Jana 2. Wystawa czynna do 3 lipca.

Wystawa „Zoo” z jednej strony odnosi się do różnych momentów i etapów życia człowieka. Sposób pogrupowania prac na wystawie nawiązuje do podstawowej komórki społecznej, jaką jest rodzina, małżeństwa i koncepcji człowieka jako zwierzęcia stadnego. Z drugiej ukazuje, jak określiła to sama artystka jej „prywatne zoo”, w którym przewijają się różne gatunki zwierząt.

Magdalena Łakoma

kurator wystawy

Zoo


15 maja 2019 || Wystawa „Malarskie Przesłania” w Solcu-Zdroju

19 maja zapraszam na wernisaż jubileuszowej, zbiorowej wystawy malarstwa pt. „Malarskie przesłania” z okazji V-lecia istnienia Malinowej Galerii Sztuki w której mam przyjemność wziąć udział. Wystawa czynna do końca czerwca.

solec

Więcej: http://www.malinowehotele.pl/malinowyzdroj/pl,page,Malinowa_Galeria_Sztuki_,290,.html


20 marca 2019 || Wystawa „Kobiety o…” w Ochojnie

24 marca o godz. 18.00 zapraszam do zaprzyjaźnionej Galerii Sztuki Batko w Ochojnie na wernisaż kolejnej, dorocznej kobiecej wystawy zbiorowej.

kobiety_o

Szczegóły: http://galeriabatko.pl/24-03-wernisaz-wystawy-kobiety-o/


31 września 2018 || Wystawa „Iridis” w Krakowie

iridis


13 lipca 2018 || Letnie wystawy w Stryszawie i Krakowie

W czasie wakacyjnych wypraw zapraszam do odwiedzenia wystawy moich prac we foyer malowniczego Hotelu „Beskidzki Raj” w Stryszawie, zaś odwiedzających Kraków zachęcam do odwiedzenia restauracji Kolanko No 6 przy ul. Józefa 17, gdzie obejrzeć można najnowsze prace powstałe w ramach polsko-węgierskiej kooperacji malarskiej, którą miałam przyjemność współtworzyć z Andreą Fecsó, Zsuzsą Sedah Máthé  i Angeliką Galus.

beskidzki_raj


10 lipca 2018 || Wystawa „Prymat koloru” w Łodzi

Od 26 czerwca do końca sierpnia w Galerii Piotra Uznańskiego przy ul. Piotrkowskiej 31 w Łodzi trwa wystawa „Prymat koloru”.

Właściciel Galerii, Pan Piotr Uznański o wystawie pisze następująco:

„Na wystawie prezentujemy obrazy podzielone na cztery cykle tematyczne – portrety kobiet, przedstawienia zwierząt, miniaturowe pejzaże i abstrakcje.

Portrety są niezwykle zmysłowe, pełne kobiecego wdzięku podkreślonego żywą kolorystyką. Część z nich przedstawia słynne aktorki – Marylin Monroe, Polę Negri, Penelope Cruz, czy Angelinę Jolie. Inne zaś są barwnymi erotykami.
W obrazach figuratywnych, ukazujących zwierzęta i drzewa, artystka osiąga niemal abstrakcyjny, graficzny efekt, stosując ciekawą, przestrzenną fakturę. Natomiast kontrasty matowych i połyskujących płaszczyzn oraz rozbudowana gama barwna nadają im malarskiej charyzmy.
Obrazy abstrakcyjne pochodzą z cyklów Project Coincidence i Post Coincidence. Pierwszy z nich to zainicjowany przez Emilię Gąsienicę-Setlak projekt artystycznej współpracy. W ramach tego cyklu powstały wyjątkowe, zaskakujące obrazy stworzone przez kilkuosobową grupę europejskich malarzy. Ten eksperyment twórczy pozwolił im na wymianę doświadczeń i konfrontację wizji estetycznych, co przyczyniło się do rozwoju artystycznego i otwarcia na nowe możliwości plastyczne. Dopełnieniem tego projektu jest autorski cykl Post Coincidence, w ramach którego Emilia Gąsienica-Setlak wykorzystuje doświadczenia zdobyte podczas współpracy z innymi malarzami.”

prymat

1 kwietnia 2018 || Wystawy kwietniowa

Zapraszam na dwie moje krakowskie wystawy. Szczegóły na plakatach.


19 kwietnia– 16 maja 2017 || „Dzika estetyka” w Krakowie

Fundacja Magazyn Kultury ma zaszczyt zaprosić na zbiorową wystawę malarstwa pod tytułem „DZIKA ESTETYKA”.

Uczestnicy wystawy: Przemysław Zawadzki, Pola Wójcik, Sabina Twardowska, Arkadiusz Świderski, Krzysztof Ryfa, Piotr Przybyła, Jacek Pasieczny, Zbigniew Nowak oraz Emilia Gąsienica-Setlak.

Wernisaż:

19 kwietnia 2017, godz. 18:00
Wystawa czynna do 16 maja 2017 r.

Fundacja Magazyn Kultury
ul. Józefa 17, Kraków (Kolanko No 6)

plakat_dzika_estetyka

Estetykę można rozumieć nie tylko ogólnie jako naukę o pięknie i sztuce, ale także jako pewien sposób bycia oraz zbiór narzędzi służących uzewnętrznianiu emocji i myśli. Nie wnikając zbytnio w meandry teorii, warto pamiętać, że estetyka dotyczy nie tylko twórcy, jego dzieła i samego procesu tworzenia, ale także, a może przede wszystkim postrzegania dzieła przez odbiorcę oraz wynikających z tego doznań i wartości.
Przyglądając się własnemu stosunkowi do sztuki zauważam, że znajduję wielką przyjemność w takich jej wytworach, które nie boją się przełamywać schematów, przekraczać ustalonych granic i zadziwiać czymś niezwykłym. Z całą pewnością tak postawionym oczekiwaniom bez trudu jest w stanie sprostać na przykład neoekspresjonizm, ale nie tylko on. Nie mówię przy tym o twórczości szokującej, używającej kontrowersyjnych środków wyrazu bądź odwołującej się do trudnej lub nieakceptowanej społecznie tematyki, bo to zupełnie osobna historia. Próbując nazwać moją fascynację tym rodzajem sztuki, zwłaszcza malarstwem, nadałam jej miano sztuki dzikiej. Dzikie bowiem oznacza niezgodne z ogólnie przyjętymi normami, gwałtowne, nieoswojone czy wręcz nieucywilizowane i pierwotne… Niezależnie od podejmowanego tematu, stylistycznej przynależności i okoliczności, które ukształtowały wrażliwość jej twórców, sztuka dzika ma w sobie nieokiełznaną, twórczą siłę, którą nieśmiało chciałabym utożsamiać z bergsonowską élan vital. Czy słusznie? Pozostawiam tą kwestię bez rozstrzygnięcia. Może innych, mądrzejszych ode mnie to zajmie i zaciekawi.

Poprzez niniejszą wystawę chciałabym zarazić Państwa dziką estetyką i przedstawić Wam jako odbiorcom sztuki, a zatem uczestnikom „sytuacji estetycznej” jakby to nazwała Pani profesor Maria Gołaszewska, kilku spośród współcześnie tworzących Artystów, w których dziełach znajduję ową nieujarzmioną naturę. Każde z nich hołduje innym wartościom w sztuce i reprezentuje inną „szkołę” twórczą. Podejmują zróżnicowaną tematykę, korzystają z różnorodnych technik malarskich, a wszystkich łączy siła, z jaką przemawiają do mnie ich prace. Głęboko wierzę, że przemówią także do Państwa.

Emilia Gąsienica-Setlak
kurator wystawy

Wydarzenie na Facebooku:https://www.facebook.com/events/1245287825588363/

Więcej informacji: http://www.magazynkultury.pl


3 lutego– 6 kwietnia 2017 || „Project Coincidence” w Budapeszcie

Grupa MoMo Art zaprasza na zbiorową wystawę malarstwa Ashleya Collina, Angeliki Galus, Kamili Iwańskiej, Pawła Igielskiego, Agnieszki Gzyl, Zsuzsy Sedah Máthé i Emilii Gąsienicy-Setlak, uczestników przedsięwzięcia artystycznego „Project Coincidence”

Wernisaż:
3 lutego 2017, godz. 18.30 (piątek)

KREDENC Bistro – Budapest, Rottenbiller utca 8.

Wystawa czynna od 3 lutego do 6 kwietnia 2017.

budapest-small

Wydarzenie na Facebooku:https://www.facebook.com/events/673485372831706/

Więcej informacji: www.momoart.hu


2 grudnia 2016 – 12 stycznia 2017 || „Panoptikum” Emilii Gąsienicy-Setlak w Krakowie

Pojnarówka art&COFFEE bar zaprasza na wystawę malarstwa, kolażu i grafiki Emilii Gąsienicy-Setlak pod tytułem „Panoptikum”

Wernisaż:

2 grudnia 2016 r. o godz. 18.00

Pojnarówka art&COFFEE bar

Al. Mickiewicza 21 B, Kraków

(w podwórzu Uniwersytetu Rolniczego)

www.facebook.com/pojnarowka.kawiarnia

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1447308581963651/

Wystawa czynna do 12 stycznia 2017 r.

panoptikum_plakat

Dlaczego ta wystawa nosi tak niecodzienny tytuł? Przysłowiowe sto lat temu, gdy nikt nie śnił o smartfonach czy Internecie, radio i telewizja stawiały dopiero pierwsze, nieśmiałe kroki, a wiedzę o świecie Krakowianie czerpali z „Ilustrowanego Kuryera Codziennego”, od czasu do czasu do miasta zjeżdżało takie czy inne Panoptikum. Pojawienie się w okolicy wystawy osobliwości musiało na ówczesnych mieszczanach robić ogromne wrażenie. Gdy ludzie żyli innym rytmem i odmiennymi od dzisiejszych sprawami, ekspozycje osób i rzeczy osobliwych działały na wyobraźnię, wzmagały zaciekawienie „dziwami” tego świata, przywoływały z odmętów historii legendarne persony, a czasem atmosferą grozy wywoływały sensację.

Chciałabym, aby choć w niewielkim stopniu moje „Panoptikum” wzbudziło w widzach tak żywe emocje. Co prawda, nie zgromadziłam w nim siłaczy o nadludzkiej sile, kobiet z brodą, zastygłych w formalinie dwugłowych zwierząt, ezoterycznych przedmiotów ani woskowych figur, lecz nietypowe dla mojej codziennej praktyki studyjnej eksperymentalne prace na papierze, linoryty i kolaże. Żywię niemniej nadzieję, że tych, którzy znają mój dorobek, zaskoczę czymś nowym, a tych, którzy nie mieli z nim styczności, moje „dziwowisko” zachęci do przyjrzenia się mojemu malarstwu, któremu od wielu lat w głównej mierze poświęcam pracę twórczą.

Kolejnym motywem do zwiedzenia „Panoptikum” niech będzie fakt, że wystawa gości w niepowtarzalnym wnętrzu Pojnarówki, odrestaurowanej po wielu latach zapomnienia secesyjnej szklarni, a obecnie kawiarni, która mieści się w podwórzu Collegium Godlewskiego, siedziby krakowskiego Uniwersytetu Rolniczego.

                                                       Emilia Gąsienica-Setlak


22 października – 21 listopada 2016 || Wystawa PROJECT COINCIDENCE w warszawskiej Galerii FUNKY STUDIO

Galeria FUNKY STUDIO ma zaszczyt zaprosić na wystawę malarstwa i fotografii autorstwa Agnieszki Gzyl, Angeliki Galus, Pawła Igielskiego i Emilii Gąsienicy-Setlak pod tytułem „PROJECT COINCIDENCE”.

project_coincidence_plakat_funky_studio

Wernisaż:
22 października 2016, godz. 18:00
Wystawa czynna od 22 października do 21 listopada 2016.

Kurator wystawy: Agnieszka Gzyl

Galeria FUNKY STUDIO
pl. Zbawiciela 2, Warszawa

www.galeriafunky.pl

www.facebook.com/Galeria.Funky

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/574798686037397/


16 września  – 12 października 2016 || Wystawa „KÍSÉRTÉS” ponownie w Budapeszcie.

Dzięki inicjatywie węgierskiej grupy twórców MoMo Art ponownie zapraszam na wystawę mojego malarstwa w Budapeszcie.

14289899_1106328216099609_6710335839142645527_o

Wernisaż:
16 września 2016, godz. 18.00 (piątek)

Görbe Bögre Kávézó – BudapestRökk Szilárd utca 3.

Kurator wystawy: Zsuzsa Sedah Mathe

Wystawa czynna od 16 września do 12 października 2016.

Więcej informacji: www.momoart.hu


30 lipca – 7 sierpnia 2016 || Wystawa „Przemiany” w ramach III Międzynarodowego Pleneru Malarsko-Ceramiczno-Rzeźbiarskiego „Plenerowy Wymiar Sztuki”.

Galeria 33 zaprasza na retrospektywną wystawę malarstwa Emilii Gąsienicy-Setlak pod tytułem „Przemiany”.

„GÓRECZNIK”

Antonin, 63-421 Przygodzice
Wystawa czynna 30 lipca do 7 sierpnia 2016.

Ekspozycja towarzyszy III Międzynarodowemu Plenerowi Malarsko-Ceramiczno-Rzeźbiarskiemu PLENEROWY WYMIAR SZTUKI.

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/543953525793279/

Przemiany_plakat_internet

                Heraklitowska zasada zmienności wpływa na wszystkie elementy naszej codzienności, nawet gdy nie zdajemy sobie z tego sprawy. Płynie czas, myśli, doświadczenia, wydarzenia, które nas dotyczą bezpośrednio, bądź tylko powierzchownie. Każdego dnia jesteśmy trochę inną osobą niż byliśmy wcześniej. Fenomenalnym zwierciadłem tego procesu jest artystyczny rozwój TWÓRCY.

                Emilia Gąsienica-Setlak jest artystką aktywną, poszukującą i odważnie sięgającą w nowe, niezbadane przez nią jeszcze obszary. Wczesna fascynacja syntezą na początkach drogi twórczej, była oparta na geometrycznych uproszczeniach przedmiotu. Dominowały wycinkowe wnętrza, budowane płaskimi plamami barwy, rozległe pejzaże. Świat reprezentował element o znaczeniu uniwersalnym. Z biegiem kolejnych lat coraz większą rolę zaczęła nabierać postać ludzka – we wnętrzach, podziwiająca otaczający ją świat, aż w końcu wyzwolona, urastając do rangi w pełni dojrzałego, niezależnego tematu w przestrzeni niezidentyfikowanej, drugoplanowej. Fascynacja pięknem ludzkiego ciała, obrazy miłości (nie tylko niebiańskiej), portrety – w ostatnich latach przekształciły się w symboliczne wizerunki, inspirowane Dalekim Wschodem.

                Różnorodność prac Emilii Gąsienicy-Setlak wzbudza podziw. Pozwala zaobserwować wszechstronność artystki i pasję nieustannych poszukiwań i rozwoju, nieosiadającego na laurach jednej, sprawdzonej już maniery. Całą dotychczasową twórczość spaja jeden element o fundamentalnym znaczeniu dla stylu artystki – KOLOR. Intensywny, bogaty i kładziony bez strachu, z rozmachem. Buduje on kompozycję w stopniu daleko wyższym niż linia. Staje się nośnikiem emocji, wrażeń. Wprowadza odbiorcę w nastrój każdej kolejnej kompozycji. Początkowe szerokie plamy, zastępują obecnie splątane intensywnie barwy, łączące się w jedną kompozycję dopiero w oku widza. Kolor płynie, a odbiorcy razem z nim – przez kolejne etapy rozwoju artystki. Dokąd zawędruje za dziesięć lat? Czas pokaże.

Aleksandra Madej

kurator wystawy

Więcej informacji: www.galeria33-ostrow.pl oraz www.gorecznik.pl


6 lipca – 2 października 2016 || „Project Coincidence” w Fundacji Magazyn Kultury

Fundacja Magazyn Kultury ma zaszczyt zaprosić na zbiorową wystawę malarstwa Angeliki Galus, Kamili Iwańskiej, Ashleya Collina i Emilii Gąsienicy-Setlak pod tytułem „PROJECT COINCIDENCE”.

Wernisaż:
6 lipca 2016, godz. 18:00
Wystawa czynna od 6 lipca do 2 października 2016.

Kurator wystawy: Emilia Gąsienica-Setlak

Fundacja Magazyn Kultury
ul. Józefa 17, Kraków (Kolanko No 6)

project_coincidence

„Koincydencja według definicji oznacza jednoczesne wystąpienie kilku zjawisk lub zdarzeń. W ten właśnie sposób rozumiem to, co wydarzyło się na przestrzeni 2015 i 2016 roku w ramach przedsięwzięcia artystycznego z udziałem kilkorga malarzy, które miałam przyjemność zainicjować i współtworzyć. Często mianem koincydencji określa się też zbieg okoliczności lub przypadek, niemniej na płaszczyźnie świadomego procesu twórczego, a więc i w malarstwie, o przypadkach nie ma, a przynajmniej nie powinno być mowy.

Skąd wziął się „Project Coincidence”? Impulsem do jego powstania był „Pictus” – rzeźba wykonana przez Mariusza Dydo, a przeze mnie malowana z okazji wspólnej wystawy w krakowskiej Galerii Miasto Sztuki. Możliwość partnerskiej współpracy z drugim twórcą okazała się perspektywą bardzo inspirującą, a przy tym niebezpiecznie nawiązującą do van Gogha, Gauguina i idei Żółtego Domu.

Wkrótce koncepcja szerszej współpracy malarskiej nabrała realnych kształtów. Jako pokłosie pleneru w Ostrowie Wielkopolskim powstały płótna namalowane wraz z brytyjskim abstrakcjonistą Ashleyem Collinem. To był spontaniczny, ale i trudny proces. Zderzenie jasnych wizji estetycznych oraz niedoskonałości komunikacji werbalnej zmusiły nas do porozumiewania się głównie za pomocą środków malarskich. W trakcie pracy staraliśmy się „in statu nascendi” precyzować nasze słowa i myśli za pomocą pędzla. Byliśmy zachwyceni. Zobaczyliśmy inny świat. Niestety, z różnych względów ten rozdział został szybko zamknięty, a przecież apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Z odsieczą przyszła Angelika Galus, która z uwagą podjęła postawiony przed nią problem twórczy. Inaczej niż poprzednio, realizacja pomysłów przebiega bez pośpiechu, stopniowo, przypominając swoisty rodzaj wymiany wizualnych komunikatów, gdzie każdy kolejny etap budowy płótna zależy wyłącznie od jednej z nas. Część tej korespondencji udało nam się dotychczas ukończyć. Część nadal pozostała po napisania.

W międzyczasie zrodził się pomysł ingerencji w kompozycje, które ich pierwotny Autor uważa za zamknięte i ukończone. Eksperyment miał pokazać czy poprzez dopowiedzenie ostatniego słowa przez kogoś z zewnątrz uda się całkowicie zmienić sens obrazów. Takim zaufaniem obdarzyła mnie Kamila Iwańska. W ten sposób jej cykl portretów zmienił się w serię abstrakcji.

Tyle właśnie na przestrzeni dwunastu miesięcy udało się nam zrealizować. Efektem zaistniałych relacji koncepcyjnych i kompozycyjnych jest prowadząca do syntezy odmiennych osobowości, wrażliwości i sposobów pracy twórczej synergia, a jej namacalnymi dowodami są płótna, które mamy przyjemność Państwu po raz pierwszy publicznie prezentować. Są one zapisem zmagań w naszym odczuciu niezwykłych, ocierających się chwilami o szaleństwo, okupionych najróżniejszymi, nie tylko pozytywnymi emocjami, ale co najważniejsze, uczących szacunku, pokory i dających mnóstwo satysfakcji. Zdając sobie sprawę, że nie jesteśmy ani pierwszymi ani jedynymi, którzy weszli na tą drogę, przedstawiamy Państwu obraz intymnej cząstki nas samych – malarzy nieodwracalnie naznaczonych tym, co między nimi zaszło.

P.S. „Project Coincidence” to wciąż otwarta księga. Pojawiają się w niej coraz to nowe wątki, do fabuły wkraczają nowi bohaterowie… Żywię nadzieję, że wkrótce będziemy mogli przedstawić Państwu kolejne rozdziały tej historii.”

Emilia Gąsienica-Setlak
kurator wystawy


Uczestnicy wystawy:

Angelika Galus – urodzona 1976 r. w Krakowie. Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, w pracowni malarstwa prof. Stanisława Sobolewskiego. Tworzy obrazy na pograniczu rzeczywistości. Czerpiąc z figuracji, wprowadza do niej elementy realizmu magicznego.

Kamila Iwańska – urodzona w 1984 r. w Krakowie. Absolwentka malarstwa na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz sztuki ogrodowej na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, projektowaniem ogrodów i edukacją artystyczną.

Ashley Collin – urodzony w 1988 r. w Birmingham. Ukończył malarstwo na University College Falmouth w Kornwalii. Studiował również na Cyprze pod okiem czołowego cypryjskiego malarza Stassa Paraskosa. Jego praktyka studyjna jest całkowicie skoncentrowana na malarstwie abstrakcyjnym.

Emilia Gąsienica-Setlak – urodzona w 1986 r. w Zakopanem. Studiowała w pracowniach prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej i prof. Leszka Misiaka na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Zajmuje się malarstwem i grafiką warsztatową. Meritum jej zainteresowań artystycznych są kolor, syntetyczna kompozycja oraz ich relacje z otoczeniem.

Więcej informacji: www.magazynkultury.pl


1 lipca – 3 sierpnia 2016 || Wystawa indywidualna „KÍSÉRTÉS” w Budapeszcie

Grupa MoMo Art zaprasza na wystawę malarstwa Emilii Gąsienicy-Setlak pod tytułem „KÍSÉRTÉS”.

Wernisaż:
1 lipca 2016, godz. 19.00 (piątek)

KREDENC Bistro – Budapest, Rottenbiller utca 8.

Kurator wystawy: Zsuzsa Sedah Mathe

Wystawa czynna od 1 lipca do 3 sierpnia 2016.

13643996_10209668957188312_76289933_n

Więcej informacji: www.momoart.hu


12 maja 2016 || Otwarcie wystawy „Intymnie” w Winnym Przystanku

Właściciele winiarni i galerii sztuki Winny Przystanek mają zaszczyt zaprosić na wystawę malarstwa Emilii Gąsienicy-Setlak pod tytułem „Intymnie”.

Spotkanie autorskie:
12 maja 2016, godz. 18.00 (czwartek)

Winny Przystanek – Warszawa, ul. Mickiewicza 20 
(Żoliborz, róg Placu Inwalidów)

Kurator wystawy: Agata Oryszyn

Wystawa czynna od 12 maja do 1 czerwca 2016.

Intymnie_Gasienica-Setlak

Więcej informacji: www.facebook.com/winny.przystanek


6 marca 2016 || Wernisaż wystawy „Kobiety o kobietach” w Galerii Sztuki Batko

Galeria Sztuki Batko serdecznie zaprasza na 3 edycję wystawy”Kobiety o Kobietach”, w której udział wezmą:

Natalia Batko-Gajda, Emilia Gąsienica-Setlak, Halina Kaźmierczak,Małgorzata Maćkowiak, Renata Kulig-Radziszewska, Maggie Piu, Aleksandra Szczepanik-Szałas oraz Joanna Tokarczyk.

Otwarcie wystawy odbędzie się 6 marca (niedziela), o godz. 18:00 w siedzibie Galerii Sztuki Batko w Ochojnie, ul. Podhalańska 16. Wernisaż uświetni recital akordeonisty Tomasza Drabiny. Wystawa czynna do końca marca.

plakat kobiety o kobietach

Więcej informacji: www.galeriabatko.pl


6 lutego 2016 || Wernisaż wystawy „Voyage” w Hotelu Logos w Krakowie

Galeria VARIETES oraz Hotel Logos zapraszają na wernisaż wystawy „VOYAGE”, prezentującej malarstwo i grafikę Emilii Gąsienicy-Setlak, który odbędzie się w sobotę, 6 lutego 2016 r. o godz. 17.00 w Hotelu Logos w Krakowie, przy ulicy Szujskiego 5.

„Barwa, intensywność, zmienność. Artystyczne podróże Emilii Gąsienicy-Setlak zabierają nas w świat różnorodności doznań estetycznych. Od malowniczych pejzaży, przez barwne martwe natury, po widoki na granicy abstrakcyjności. Na każdej z tych ścieżek artystka tworzy świat pełny, przykuwający uwagę i szczery. Sprawia, że szaro-bure realia zimowego czasu w mieście na kilka chwil odchodzą w niepamięć.”

wyst

Więcej informacji: www.dziela-sztuki.com.pl oraz www.hotel-logos.pl


9 grudnia 2015-20 stycznia 2016 || „MANTRY” w krakowskiej Fundacji Magazyn Kultury

Fundacja Magazyn Kultury ma zaszczyt zaprosić na wystawę malarstwa Emilii Gąsienicy-Setlak pod tytułem „MANTRY”.

Wernisaż: 9 grudnia 2015, godz. 18.00

Fundacja Magazyn Kultury, ul. Józefa 17, Kraków (Kolanko No 6)

Wystawa czynna do 20 stycznia 2016.

EGS_Mantry_Magazyn_Kultury

1 grudnia 2015 || Wystawy świąteczno-noworoczne

Wraz z Organizatorami, zapraszam na wystawy zbiorowe z udziałem moich prac. Szczegóły na plakatach poniżej.


1 sierpnia – 15 września 2015 || „SOMA SPACE” w Warszawie

Właściciele Galerii ETHER A. M. Zamoyscy oraz Autorka

zapraszają na wystawę malarstwa

EMILIA GĄSIENICA-SETLAK

SOMA SPACE

Spotkanie autorskie odbędzie się w sobotę 1 sierpnia 2015 r. o godz. 17:00

w Galerii ETHER w Warszawie przy ul. Kopernika 36/40.

Ekspozycja czynna od 1 sierpnia do 15 września 2015 r.

Soma Space

Trzon ekspozycji stanowią prace z najnowszego cyklu Emilii Gąsienicy-Setlak „Lux In Tenebris”, nawiązującego tytułem do – zdawać by się mogło – ewangelisty albo sztuki Bertolta Brechta, w zamierzeniu Artystki podejmującego jednak zagadnienia czysto malarskiego charakteru. „Światło w ciemnościach” ukazać ma pozbawioną kulturowych kontekstów, fizyczną naturę ludzkiego bytu. Malarskie medium pozwala Autorce spojrzeć na ciało zupełnie inaczej niż to czynią fotografowie za pomocą obiektywów, filtrów i migawek. Przedstawione na obrazach postacie zastygają w bezruchu, ograniczone jedynie siłą grawitacji. Nie wchodzą w interakcje z otoczeniem, nie zajmują się codziennymi sprawami, czekają… by kładące się swobodnie na skórze światło wydobyło z nich, widzianą subiektywnym okiem Malarki i opowiedzianą pędzlem, historię o kolorach, kształtach, fakturach i rządzących nimi anatomicznych zależnościach. Ponadto, w ramach wystawy „SOMA SPACE” krakowska Artystka zaprezentuje między innymi wybrane prace z cyklów „Umizgi”, „Pustostan” i „Forma przejściowa”.

Więcej informacji: www.galeriaether.com


8 lipca 2015 || Wystawa poplenerowa w Ostrowie Wielkopolskim

Miło mi donieść, że dzięki gościnności Galerii 33 z Ostrowa Wielkopolskiego miałam przyjemność uczestniczyć w niezwykle inspirującym i co najważniejsze owocnym II Międzynarodowym Plenerze Malarsko – Rzeźbiarskim „Plenerowy Wymiar Sztuki”. Efektem działań artystycznych zaproszonych do udziału w przedsiewzięciu twórców jest wystawa poplenerowa, która odbywa się w Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim. Organizatorom i uczestnikom serdecznie dziękuję za wszystko i zapraszam do zapoznania się z obszerną fotorelacją z wernisażu na stronie Galerii 33 www.galeria33-ostrow.pl

ostrow_plener


21 czerwca 2015 || Konkursy, konkursy, konkursy…

Z radością donoszę, że kolejne obrazy mojego autorstwa doczekały się uznania na arenie międzynarodowej. Prace „PostSpace III” i „Soma V”, obok dzieł 72 innych nagrodzonych artystów, już w lipcu wezmą udział w finałowej wystawie konkursu „Small Wonders” w Hamtramck, Detroit, USA. Natomiast, inicjująca cykl „Lux In Tenebris” praca „Insomnia” została zakwalifikowana do finałowej pięćdziesiątki prac malarskich podczas tegorocznej edycji włoskiego konkursu Donkey Art Prize. Trzymajcie kciuki, gdyż ostateczne rozstrzygnięcia jeszcze przed nami.

Więcej informacji:

www.smallwondersdetroit.com

www.donkeyartprize.com


19 czerwca – 3 lipca 2015 || „Pół żartem, pół serio” w Krakowie

Galeria Sztuki Współczesnej i Antyków
MIASTO SZTUKI
w imieniu własnym oraz Autorów
ma zaszczyt zaprosić na wystawę rzeźby i malarstwa

Mariusz Dydo i Emilia Gąsienica-Setlak
„PÓŁ ŻARTEM, PÓŁ SERIO”

Galeria MIASTO SZTUKI
ul. Nadwiślanska 11, Kraków
(vis-à-vis Cricoteki).

Wernisaż:
19 czerwca 2015 r., godz.19:00

Wystawa czynna do 3 lipca 2015 r.

Więcej informacji:
www.miastosztuki.com.pl
www.facebook.com/miastosztukiart
www.facebook.com/events/1604109323197576/


13 czerwca – 31 października 2015 || „Kwiaty Ojczyste” w Zakopanem

Miło mi poinformować, że po dłuższej przerwie moje prace znów zagoszczą w moim rodzinnym mieście. Pretekstem do tego jest wystawa „Kwiaty Ojczyste” zorganizowana przez zakopiańską Galerię Pod Makiem we wnętrzach Restauracji Javorina. Cieszę się tym bardziej, że wśród dzieł wielu znakomitych twórców znajdą się też prace zaprzyjaźnionej krakowskiej malarki Haliny Kaźmierczak oraz płótna uznanego w świecie artysty Edwarda Dwurnika.

kwiaty

I jeszcze kilka słów o wystawie od organizatorów:

„Interesują nas kwiatowe pejzaże, martwe natury jak i kompozycje abstrakcyjne. Cicha obecność kwiatów w ludzkim życiu ubogaca nas. Wierzymy, że sens istnienia tego delikatnego piękna musi wykraczać daleko poza ludzką egzystencję. Organizując projekt pragniemy wniknąć głębiej w fenomen kwiatów zachęcając tym samym odwiedzających wystawę gości do chwili refleksji. Tytuł wystawy czerpiemy z utworu Czesława Niemena ,,Kwiaty ojczyste”.

Wystawa promuje twórczość artystów czynnie działających w naszym mieście jak i uznanych artystów z kraju. Zaprezentujemy dzieła m.in Edwarda Dwurnika, Wiesława Szamborskiego, Grzegorza Morycińskiego, Anny Schumacher, Krzysztofa Karaska, Ewy Fortuny czy Lidii Rosińskiej. Swoje prace przekazali również: Katarzyna Kossowska, Barbara Baniecka-Dziadzio, Bogdan Dziadzio, Dariusz Grajek, Joanna Bekier, Justyna Górecka (Manufaktura Górecka), Paulina Dąbrowska-Dorożyńska, Agata Kotula, Aneta Tworek, Emilia Gąsienica-Setlak, Jola Pilch, Halina Kaźmierczak, Dorota Diana Banaszczyk, Janusz Wątor, Małgorzata Wątor, Marta Dutka, Michał Cander, Joanna Galica-Dorula, Anna Liscar, Art Side Iwonna Wieczorek Art Side, Renata Lis, Renata Dudziak Ewa Grzegorczyk, Monika Wacławska . Po raz trzeci swój udział w projekcie zapowiedzieli Słowacy m.in Pavol Hajduk.”

Wernisaż wystawy będzie miał miejsce 13 czerwca 2015 roku o godzinie 19.00 w Restauracji Javorina przy ul. Strążyska 1 w Zakopanem.

Wystawa czynna do 31 października 2015 r. Zapraszam do jej odwiedzania!

Więcej informacji: www.galeriapodmakiem.pl


6 czerwca – 12 lipca 2015 || Miniaturowe malarstwo w Rochester Contemporary Art Center

W Rochester Contemporary Art Center odbywa się kolejna edycja cyklicznej wystawy miniaturowej sztuki „6×6”. W tym roku wśród eksponowanych w amerykańskiej galerii prac znalazły się również moje „maleństwa”. Na stronie organizatora dostępna jest wirtualna wersja ekspozycji. Zapraszam do zwiedzania.

Więcej informacji: www.roco6x6.org


14 maja – 12 czerwca 2015 || „Trzy Światy” w Jastrzębiu-Zdroju

Właściciel Galerii CIASNA Witold Englender oraz Autorka

zapraszają na wystawę malarstwa

EMILIA GĄSIENICA-SETLAK

„TRZY ŚWIATY”

Galeria CIASNA

ul. Katowicka 17

Jastrzębie-Zdrój

Ekspozycja czynna od 14 maja do 12 czerwca 2015 r.

Finisaż wystawy odbędzie się w piątek, 12 czerwca 2015 r. o godz. 18:00.

Wystawę zrealizowano przy pomocy środków budżetowych Miasta Jastrzębie-Zdrój.

PLAKAT-EGS-Ciasna-internet

Więcej informacji: www.ciasna.dl.pl


11 kwietnia – 6 maja 2015 || „Lux In Tenebris” w Tarnowskich Górach

Właściciel Galerii Sztuki INNY ŚLĄSK Krzysztof Mazik oraz Autorka zapraszają na wystawę malarstwa

EMILIA GĄSIENICA-SETLAK

„LUX IN TENEBRIS”

Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę 11 kwietnia 2015 r. o godz. 18:00 w Galerii Sztuki INNY ŚLĄSK w Tarnowskich Górach przy ul. Karola Miarki 2.

Ekspozycja czynna od 11 kwietnia do 6 maja 2015 r.

Wystawa, nawiązująca tytułem do – zdawać by się mogło – ewangelisty albo sztuki Bertolta Brechta, w zamierzeniu Artystki podejmuje zagadnienia czysto malarskiego charakteru. Trzon ekspozycji stanowią prace z jej najnowszego cyklu „Lux In Tenebris”. „Światło w ciemnościach” ukazać ma pozbawioną kulturowych kontekstów, fizyczną naturę ludzkiego bytu. Malarskie medium pozwala Autorce spojrzeć na ciało zupełnie inaczej niż to czynią fotografowie za pomocą obiektywów, filtrów i migawek. Przedstawione na obrazach postacie zastygają w bezruchu, ograniczone jedynie siłą grawitacji. Nie wchodzą w interakcje z otoczeniem, nie zajmują się codziennymi sprawami, czekają… by kładące się swobodnie na skórze światło wydobyło z nich, widzianą subiektywnym okiem Malarki i opowiedzianą pędzlem, historię o kolorach, kształtach, fakturach i rządzących nimi anatomicznych zależnościach.

Lux_In_Tenebris_wystawa

Więcej informacji: www.innyslask.art.pl

www.facebook.com/galeriainnyslask


1 marca 2015  || Wystawy marcowe

Taki oto marcowy maraton mają przed sobą moje prace. A to jeszcze nie wszystko.


1 – 27 lutego 2015 || Wystawa indywidualna w Galerii Sztuki ZAMEK

Dyrekcja MOK ZAMEK w Suchej Beskidzkiej
oraz Autorka zapraszają na wystawę

Emilia Gąsienica-Setlak
MALARSTWO

Galeria Sztuki ZAMEK
ul. Zamkowa 1, Sucha Beskidzka
1-27 lutego 2015 r.
wystawa czynna od poniedziałku do soboty
w godz. od 9.00 do 16.00.

FINISAŻ
27 lutego 2015 r., piątek
o godz. 16:30

Gąsienica-Setlak_wystawa

Więcej informacji: www.zameksuski.pl


11 grudnia 2014 – 28 marca 2015 || 5th International Painting & Mixed Media Competition

Od 11 grudnia zapraszam do odwiedzenia wystawy w ramach 5th International Painting & Mixed Media Competition 2014, która będzie mieć miejsce w Lessedra Art Gallery w Sofii. Wśród zakwalifikowanych do wystawy prac znalazły się również moje miniatury z cyklu „Soma”. Ekspozycja czynna do 28 marca 2015.

General View of the exhibition
Więcej informacji: www.lessedra.com


6 grudnia 2014 – 6 stycznia 2015 || III Międzynarodowy Przegląd Sztuki ALTERNATYWY 33

Już w najbliższą sobotę, 6 grudnia zapraszam na wernisaż wystawy III Międzynarodowego Przeglądu Sztuki ALTERNATYWY 33, który odbędzie się w zaprzyjaźnionej, prężnie działającej Galerii 33 w Ostrowie wielkopolskim. Wśród prezentowanych na wystawie prac znalazły się także moje obrazy z cyklu „Pracownia”.

alternatywy33

Organizatorzy tak ujmują ideę Przeglądu:

Projekt realizowany od 2012 roku. Prezentacja prac artystów odbywa się corocznie w pierwszą sobotę grudnia i skupia wielu różnorodnych artystów. Wystawa ma na celu pokazanie właśnie tej różnorodności, która powoduje, że obcowanie ze Sztuką staje się ekscytujące. Zapraszamy wszystkich, którzy tworzą, bez względu na wiek, dorobek artystyczny, sposób postrzegania świata i jego przedstawiania, formę wyrazu artystycznego, technikę tworzenia, …jedynym warunkiem jest miłość do Sztuki.

Wystawa czynna jest do 6 stycznia 2015 r.

Więcej informacji: www.galeria33-ostrow.pl


29 listopada 2014 || V Charytatywna Aukcja Sztuki na rzecz dzieci z autyzmem

W sobotę 29 listopada o godz. 16 w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu po raz piąty odbędzie się największa w Poznaniu aukcja sztuki współczesnej. Dochód z niej zostanie przeznaczony na zajęcia rehabilitacyjne i półkolonie dla podopiecznych stowarzyszenia Aperio. Część zostanie przekazana nowo założonej Fundacji Aperio Dom, której zadaniem będzie zbudowanie domu dla dorosłych autystów.

Poznańska aukcja to wydarzenie charytatywne, a jednocześnie spotkanie z wielką sztuką. Jest również wydarzeniem towarzyskim – co roku przychodzi na nią ok. 200 osób. Kuratorem aukcji jest w tym roku Jagna Domżalska, a licytację poprowadzi znany prezenter Maciej Narożny z Radia Eska. Impreza na rynku sztuki współczesnej liczy się już w skali Polski, bo można licytować także za pośrednictwem internetu, przez portal artinfo.pl.

aperio

Aukcję organizują wspólnie Centrum Kultury Zamek i Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Dzieci i Młodzieży z Autyzmem „Aperio”. Licytowanych będzie 101 prac polskich artystów: głównie młodych, ale już renomowanych. Największą grupę stanowią twórcy z Poznania. Swoje prace ofiarowali m.in. Anna Grodzińska, Jakub Jasiukiewicz, Andrzej Leśnik, Sonia Rammer, Małgorzata Szymankiewicz, Ryszard Woźniak, Leon Partyka i Aleksandra Winnicka. Swoje prace przekazali także znani artyści średniego pokolenia jak Piotr C. Kowalski i Ewa Kuryluk. Wśród prac przekazanych na Aukcję znalazły się również „Popołudniowe Duszniki” mojego autorstwa.

Tu można obejrzeć katalog aukcji: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.379526542214086.1073741829.373669492799791&type=1

Prace będzie można w dniach 24-29 listopada oglądać na wystawie przedaukcyjnej w CK Zamek.
Szczegółowe informacje o celu aukcji: prezes Stowarzyszenia Aperio Lidia Domańska, info@aperio.org.pl, tel. 605 249 676, www.aperio.org.pl


12 listopada 2014 || „Iridis” na okładce Women in Art 278 Magazine

Przyjemnie mi donieść, że jeden z moich obrazów zagościł na okładce ukazującego się za „wielką wodą” czasopisma poświęconego sztuce – Women in Art 278 Magazine. Wewnątrz numeru także krótka prezentacja mojej twórczości. Zapraszam do lektury.

Więcej informacji:
http://www.art278.org/
https://www.facebook.com/art278.org


8 października – 10 listopada 2014 || „S-EKSPRESJA” w Krakowie

Fundacja Magazyn Kultury ma zaszczyt zaprosić
na wernisaż wystawy malarstwa Emilii Gąsienicy-Setlak, „S-Ekspresja”

plakat wystawa 8.10.2014

Wernisaż: 8 października 2014, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 10 listopada 2014.

Fundacja Magazyn Kultury
ul. Józefa 17, Kraków (Kolanko No 6)


Katarzyna Kowalska, kuratorka wystawy:
„Punktem wyjścia malarstwa Emilii jest kolor, który można porównać do tematu sonaty. Artystka niezwykle ilustracyjnie i malarsko przypadkowy zbieg okoliczności czyni stałym elementem kompozycji. Wraca do niego, powtarza, zmienia i rozwija.

Cykl „Umizgi”, który gloryfikuje barwy, refleksy świetlne i przyjmującą je materię, nie tracąc przy tym na narracyjności i liryczności, stanowi zwieńczenie dotychczasowych działań artystki. Przenikająca je postać kobieca jest tylko pretekstem do artystycznych poszukiwań Emilii i próby kontynuacji opowieści, którą zapoczątkowali mistrzowie malarstwa, tacy jak Kandinsky, Matisse, Klimt, czy też nawet Chagall. Jednocześnie twórczość artystki nie traci na świeżości i konsekwencji na przekór salonowej konwencji.

Wystawa „S-Ekspresja” z pewnością pozwoli, choć na chwilę, ujrzeć świat „po drugiej stronie lustra” – lustra będącego nie tylko zwierciadłem duszy artystki, ale przede wszystkim stającego się bramą do królestwa koloru i apoteozy życia.”

Więcej informacji: www.magazynkultury.pl


4-5 października 2014 || Targi Młodej Sztuki i Designu w Krakowie

Miło mi poinformować, że po raz kolejny wezmę udział w Targach Młodej Sztuki i Designu, które odbędą się 4 i 5 października w ramach drugiej edycji Nowohuckiego Festiwalu Sztuki w Krakowie. Jak informują organizatorzy, podczas Targów w Nowohuckim Centrum Kultury pojawi się „prawie 100 stoisk, na których swoją twórczość pokażą wchodzący na rynek artyści, projektanci. To znakomita okazja nie tylko do zapoznania się z najróżniejszymi stylami, technikami i sposobami kreacji dzieł, ale przede wszystkim dokonania zakupu unikatowych wyrobów – bez pośredników i marży, z możliwością wynegocjowania przystępnej ceny. W otoczeniu licznych twórców, w atmosferze towarzyszących imprezie koncertów i wystaw, będzie też czas i miejsce na prowadzenie inspirujących rozmów o sztuce. Celem Nowohuckiego Festiwalu Sztuki, jest bowiem nie tylko promocja młodych talentów, ale też popularyzacja świadomego inwestowania w sztukę, rozumianego jako kolekcjonerstwo dostępne nie tylko dla najzamożniejszych. Można za stosunkowo niewielkie pieniądze stać się właścicielem dzieł i przedmiotów pięknych i oryginalnych. Takich, których wartość szybko nie spada, a z czasem wręcz rośnie.”

unnamed

Więcej informacji: www.nowohuckifestiwalsztuki.pl


8-31 sierpnia 2014 || Malarskie „Umizgi” w Ostrowie Wielkopolskim

Stowarzyszenie Niezależna Galeria 33 oraz Artystka serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy malarstwa

Emilia Gąsienica-Setlak „UMIZGI”

Wernisaż: 8 sierpnia 2014 r. (piątek),  godz. 17.00

GALERIA 33
Ostrów Wielkopolski, ul. Wiosny Ludów 17

Wystawa czynna do 31 sierpnia.

Kurator wystawy: Krzysztof Ryfa
Projekt graficzny zaproszenia/katalogu/plakatu/baneru: Iwona Trzcińska

Więcej informacji: www.galeria33-ostrow.pl


30 czerwca 2014 || Ekspozycja nowych prac w Krakowie

Po raz kolejny okazuje się, że malarstwo może być doskonałym uzupełnieniem sztuki kulinarnej. Na kanwie współpracy z Galerią MIASTO SZTUKI w czerwcu i lipcu 2014 r. można oglądać moje najnowsze prace we wnętrzach restauracji LUMINAA, mieszczącej się przy ul. Kupa 24 na krakowskim Kazimierzu. Zapraszam!

Więcej informacji:

www.miastosztuki.com.pl

www.luminaa.com


28 czerwca 2014  || 2 Aukja dla Maxa

Zapraszam do udziału w 2 Aukcji Charytatywnej dla Maxa, która odbędzie się 28 czerwca o godz. 12:00 w Nowym Miejscu (Warszawa, Al. Jerozolimskie 51 lok. 2). W wyniku niezwykłej przychylności środowiska artystycznego udało się zgromadzić w ofercie aukcyjnej ponad 180 prac, katalog jest więc zdecydowanie obfity. Trudno jest wymienić autorów wszystkich prac, jakie znajda się w katalogu aukcyjnym. Chcąc jednak zachęcić do spędzenia wieczoru w Nowym Miejscu warto wspomnieć, że oczywiście nie zabraknie na wystawie dzieł autorstwa Doroty i Aleksandry Buczkowskiej, a także Anny Buczkowskiej, Michała Przeździka-Buczkowskiego i Macieja Stępińskiego – to grono rodziny. Ponadto swoje prace ofiarowali m.in. Łukasz Jastrubczak, Paweł Bownik, Joanna Pawlik, Iza Tarasewicz, Alicja Bielawska, Mikołaj Moskal, Wojciech Puś, Przemek Dzienis, Zorka Wollny, Janusz Łukowicz, Magdalena Hueckel, Magdalena Kącikowska, Lena Szczesna, Magdalena Starska, Magdalena Karpińska, Tatiana Wolska, Szymona Kobylarza. Nieco starsze grono, z kręgów profesorskich kilku uczelni artystycznych, także nie pozostało obojętne, dzięki czemu możemy zobaczyć, a potem nabyć prace Eugeniusza Minciela, Jana Mioduszewskiego, Stanisława Kortyki, Aleksandry Gieragi, Pawła Żaka, Piotra C. Kowalskiego, Krzysztofa Wróblewskiego czy Agaty Rościechy. Miłośnicy dobrego malarstwa znajdą w ofercie wiele ciekawych propozycji autorstwa m.in. Małgorzaty Kosiec, Łukasza Huculaka, Ziemowita Fincka, Dariusza Mląckiego, Beaty Murawskiej, Agnieszki Butkowskiej, Anny Gubernat, Izy Staręgi, Marty Konieczny, Katarzyny Maniewskiej, Wojciecha Ćwiertniewicza, Bogny Gniazdowskiej, Rafała Bojdysa, Michała Bacy, Mai Wolf, Doroty Berger, Michała Wareckiego i Roberta Jaworskiego. To tylko niewielka część nazwisk…

Katalog aukcji dostępny TUTAJ

Maks2_AUKCJA_background

Wystawa przedaukcyjna czynna od 16 do 27 czerwca w godzinach 14.00-19.00 (z pominięciem 19 i 22 czerwca 2014 r.).
Telefoniczne i mailowe zlecenia licytacji aukcyjnej przyjmuje Pani Agnieszka Gniotek (a.gniotek@gmail.com, 503012889). 

Więcej informacji: www.facebook.com/maxaaukcja

maxymilianbuczkowskistepinski.pl


23 czerwca 2014 || 3rd International Mail Art Exhibition

Jako, że ostatnimi czasy moje prace polubiły węgierski klimat, miło mi zaprosić na otwarcie wystawy z udziałem moich linorytów. Wernisaż „3rd International Mail Art Exhibition” odbędzie się 23 czerwca 2014 r w Malom Galéria, zlokalizowanej w Nyíracsád, niewielkiej miejscowości na wschodzie Węgier.  Tematycznie poświęcona upadkowi człowieka oraz pożądaniu wystawa zaprezentuje nadesłane przez artystów z całego świata prace, wykonane w różnych technikach, od malarstwa i grafiki, przez rzeźbę, po video art i fotografię. Zainteresowanych ideą „mail art” , po małe wyjaśnienie zapraszam TUTAJ.

b_201305141455179873

Więcej informacji: www.nyiracsad.hu


9 czerwca 2014 || Charytatywna Aukcja Sztuki Współczesnej w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Ponad 120 prac współczesnych polskich artystów będzie można wylicytować podczas charytatywnej aukcji dzieł sztuki, która rozpocznie się 9 czerwca br. o godz. 19 w warszawskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Całkowity dochód z licytacji przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację 16-letniego Olafa Maja, zmagającego się z nowotworem. Aukcję współorganizuje Dom Aukcyjny Desa Unicum, a poprowadzi ją Juliusz Windorbski.

Zaproszenie

Katalog aukcji wypełnia głównie malarstwo i grafika, ale też fotografia czy rzeźba. Wśród nazwisk artystów, których prace znajdą się na aukcji, znaleźć można te bardziej znane (m.in. Marta Frej, Joanna Sarapata, Kamil Sipowicz, Ivo Nikić, Viola Tycz, Maria Kiesner, Łukasz Huculak), jak i te, reprezentujące najmłodsze pokolenie twórców (m.in. Alicja Pruhniewicz, Justyna Strąk, Berenika Kowalska i Marcin Painta). Cena wywoławcza każdej pracy to 200 zł.

Katalog aukcyjny: TUTAJ

I Charytatywna Aukcja Sztuki Współczesnej dla Olafa

9 czerwca, godz. 19.00

Muzeum Sztuki Nowoczesnej, ul. Emilii Plater 51, Warszawa


9-11 maja 2014 || 4 Targi Sztuki KRAKÓW ARTEXPO 2014

Już w najbliższy weekend zapraszam na czwartą edycję Targów Sztuki do malowniczych, podkrakowskich Tomaszowic. Szczególnie polecam odwiedzenie stoiska Galerii BATKO, w ofercie której znajdują się m.in. moje prace.

Więcej informacji:

www.galeriabatko.pl

www.krakowartexpo.pl


2 kwietnia 2014 || „April International Art Show” w Budapeszcie

W połowie kwietnia część spośród moich najnowszych prac odwiedzi Węgry, by wziąć udział w „April International Art Show”, międzynarodowej wystawie organizowanej w Budapeszcie przez Galerię Kazi30. Wystawa będzie czynna do 19 maja.

Więcej informacji: www.facebook.com/Kazi30


25 lutego 2014 || Marcowe wystawy

W zbliżającym się miesiącu zapraszam na aż trzy wystawy z moim udziałem. 9 marca w Galerii BATKO w Ochojnie odbędzie się wernisaż wystawy „Kobiety o kobietach”, podczas której swoje malarstwo zaprezentują Halina Kaźmierczak, Joanna Tokarczyk, Małgorzata Lehmann, Krystyna Kania, Natalia Batko, Kamila Gruszecka i ja. Wieczór uświetni recital ukraińskiego barda Walentyna Dubrowskiego. Z kolei 13 marca otwarcie mieć będą wystawy „Mały Format 2014” w krakowskiej Galerii DYLĄG oraz „Kobiety i pieśni” w komornickiej Galerii PIWNICA, na których również pojawią się moje prace.

www.galeriabatko.pl                www.dylag.pl                       www.gokkomorniki.pl


1 lutego – 31 marca 2014 || Ekspozycja malarstwa w Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach

Dzięki zaproszeniu dyrekcji Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak kilka moich prac gości w Tychach. Ekspozycję obejmującą rzadko eksponowane obrazy olejne z lat 2007-2009  można oglądać od 1 lutego do 31 marca 2014 w siedzibie Muzeum przy ulicy Żwakowskiej 8/66 w Tychach. Serdecznie zapraszam.

Więcej informacji: www.muzeumminiaturowejsztukiprofesjonalnej.pl


13 stycznia – 13 lutego 2014 II Wystawa grafiki w Galerii ARTÁGORA

Przyjemnie mi poinformować, że od 13 stycznia do 13 lutego 2014 r. Galeria ARTÁGORA z hiszpańskiej Sewilli pokaże kilkanaście grafik mojego autorstwa w ramach indywidualnej wystawy “Museo de la imaginación”. Wirtualną wersję ekspozycji zobaczyć można będzie na stronie internetowej www.e-artagora.com

artagora-retocado_m


30 grudnia 2013 II Moje prace w kolekcji muzealnej

Dzięki inicjatywie Pana Henryka Jana Dominiaka trzy moje prace znalazły się w zbiorach Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak  w Tychach. Ze swojej strony dziękuję Panu Dyrektorowi za zainteresowanie moją twórczością i życzę sukcesów w dalszym rozwoju Muzeum i budowaniu kolekcji sztuki.

Więcej informacji: www.muzeumminiaturowejsztukiprofesjonalnej.pl


7-8 grudnia 2013 II IV. TARGI MŁODEJ SZTUKI –„SZTUKOBRANIE” w Krakowie

W dniach 7-8 grudnia 2013 r. w krakowskich Salach Balowych Pałacu pod Baranami odbędą się IV. TARGI MŁODEJ SZTUKI –„SZTUKOBRANIE”, w których po raz kolejny mam przyjemność wziąć udział jako wystawca.

IV edycja „SZTUKOBRANIA” to zupełnie nowa odsłona wydarzenia, w którym swoje prace zaprezentują nie tylko najlepsi młodzi artyści z Polski, studenci i absolwenci uczelni artystycznych, ale również twórcy niezależni i wyjątkowo utalentowani. Różnorodność Targów podkreślą reprezentując różne style, szkoły i środowiska artystyczne. „SZTUKOBRANIE” to dwudniowe wydarzenie skupiające w jednym miejscu grupę znakomitych – młodych nie tylko wiekiem, ale i duchem – twórców sztuki współczesnej, umożliwiające nawiązanie kontaktów z klientami, kolekcjonerami oraz galeriami.

stoiskoEGSW zbliżającej się edycji Targów udział weźmie 40 artystów: Marlena Biczak, Małgorzata Bieniek-Strączek, Amelia Chwałek,  Joanna Cypriak vel Czupryniak, Katarzyna Dobrogowska, Mariusz Dydo, Angelika Galus, Emilia Gąsienica-Setlak, Dominika Gęborek, Patrycja Godula, Łukasz Jacek, Marzena Jagiełło-Wasilewska, Bartosz Kaproń, Karolina Karcz, Bartosz Kęska, Piotr Kolanko, Anna Kopyto, Marta Kozłowska, Krzysztof Sławomir Król, Barbara Krzaklewska, Marcin Kulczycki, Nadia Lipiec, Monika Malinowska, Beata Milligan, Katarzyna Mol, Katarzyna Ociepska, Aleksandra Piórek, Agnieszka Radzięda, Alicja Sawoniuk, Bartłomiej Skawski, Katarzyna Skowronek, Zuzanna Soińska-Szozda, Natalia Sroka, Aleksandra Szczepanik, Zofia Szczęsna, Paulina Taranek, Wawrzyniec Tyrpa, Magdalena Wilk, Grzegorz Wójcik i Paweł Zakrzewski.

sztukobranie4

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronach internetowych: www.sztukobranie.blogspot.com oraz  www.facebook.com/sztukobranie.

Organizatorem wydarzenia jest firma New Soul Design Marta Kozłowska oraz fundacja New Era Art Jana Potockiego.

16 listopada 2013  II IV Aukcja Charytatywna Stowarzyszenia APERIO w Poznaniu

Serdecznie  zapraszam na IV Aukcję Charytatywną  Stowarzyszenia APERIO na rzecz dzieci z autyzmem, która odbędzie się 16 listopada w poznańskim Centrum Kultury ZAMEK. Zdobyć będzie można wiele znakomitych prac uznanych twórców m.in. Rafała Borcza, Marka Wawro, Jacka Sroki, Anny Masiul-Gozdeckiej, Eugeniusza Minciela, Tomka Mistaka i wielu innych.  Wśród oferowanych Państwu na aukcji dzieł znalazła się również jedna z moich prac. Gorąco zachęcam do aktywnego udziału i życzę owocnych zakupów.

APERIO_TV

Katalog aukcji: www.artinfo.pl

Więcej informacji: www.aperio.org.pl


12 października 2013 II CATEPILLART by Emilia Gąsienica-Setlak

Dostępny jest już pierwszy wzór z serii kolekcjonerskich, ściśle limitowanych koszulek marki CATEPILLART z profesjonalnie drukowanymi reprodukcjami linorytów mojego autorstwa.

Wydawca: Mythrone Promotion
Nr kat. MP03
Nakład limitowany do 30 sztuk.

Koszulki do kupienia w trakcie Targów Młodej Sztuki i Designu w ramach Nowohuckiego Festiwalu Sztuki oraz w sklepie mythrone.8merch.com


7 października 2013 || Hydronimia i malarstwo w jednym stały domku…

Kilka dni temu, nakładem Wydawnictwa Instytutu Języka Polskiego Polskiej Akademii Nauk ukazała się książka dr Urszuli Bijak „Nazwy wodne dorzecza Wisły”. Gorąco polecam jej lekturę wszystkim, których frapują językoznawcze dociekania na temat polszczyzny. Ze swojej strony serdecznie dziękuję Autorce za obsadzenie mojego olejnego „Zakrzówka” w roli motywu przewodniego okładki jej pracy. To dla mnie szczególne wyróżnienie.

Nazwy wodne dorzecza Wisły

Więcej informacji o książce: www.sklep.ijp-pan.krakow.pl


5-6 i 18-20 października 2013 || Targowy październik w Krakowie

Już za niespełna miesiąc, 5 i 6 października zapraszam na 2. Targi Sztuki w Krakowie, w których wezmę udział jako wystawca w ramach Salonu Młodych. Ponadto moje prace można będzie kupić podczas zorganizowanej w ramach Targów Aukcji Dzieł Sztuki, która w ofercie  mieć będzie obrazy autorstwa m.in. Zdzisława Beksińskiego, Edwarda Dwurnika, Eugeniusza Gerlacha, Jana Młodożeńca czy Tomasza Sętowskiego.

Z kolei dwa tygodnie później, od 18 do 20 października zapraszam do Nowohuckiego Centrum Kultury, gdzie podczas trzech dni 1. Nowohuckiego Festiwalu Sztuki wezmę udział w towarzyszących Festiwalowi Targach Młodej Sztuki i Designu.

Więcej informacji:

www.targisztuki.krakow.pl

www.nowohuckifestiwalsztuki.pl


1 sierpnia 2013 || „Przestrzeń” w prestiżowej kolekcji Galerii SAATCHI

Miło mi poinformować, że jeden z obrazów mojego autorstwa, mianowicie „Przestrzeń”, trafił do prestiżowej „The Shape of Things: Geometric Collection”, brytyjskiej Galerii SAATCHI, z którą współpracuję od kilku miesięcy.

fot. I.Zwoliński

Zachęcam do oglądania wirtualnej wersji kolekcji na www.saatchiart.com


19 lipca – 11 września 2013 || Wystawa „Koleją rzeczy” w Gorlicach

Dyrektor Muzeum – Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach
oraz Artystka

serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy

EMILIA GĄSIENICA-SETLAK

„KOLEJĄ RZECZY” / malarstwo, grafika

Pracownia

wernisaż dnia 19 lipca 2013 roku (piątek), godz. 18.00

sala kameralna im. prof. Włodzimierza Kunza

„Dworu Karwacjanów” – Gorlice, ul. Wróblewskiego 10 A

Wystawa potrwa do 11 września 2013.

Więcej: www.gorlice.art.pl


10-12 maja 2013 || Targi sztuki KRAKÓW ART EXPO w Tomaszowicach

W drugi majowy weekend (10-12 V 2013) zapraszam na Targi Sztuki do podkrakowskich Tomaszowic. Szczególnie zachęcam do odwiedzenia stoiska wystawienniczego Galerii Sztuki BATKO, na którym można będzie obejrzeć oraz kupić m.in. prace mojego autorstwa.

Targi Sztuki Kraków Art Expo 2013 już po raz trzeci odbędą się w zespole dworsko-parkowym w Tomaszowicach. Impreza ta popularyzuje też młodą sztukę i jest doskonałą okazją do zakupu prac artystów wchodzących dopiero do obiegu sztuki. Tym bardziej, że na Targach wystawione zostaną dzieła z wszelkiego rodzaju dziedzin twórczości artystycznej: malarstwa, grafiki, rzeźby, fotografii, jak również „młodych”, współczesnych technik, wykorzystujących najnowsze środki przekazu.

Więcej informacji:

www.galeriabatko.pl

www.krakowartexpo.pl


21 kwietnia 2013 || SZTUKOBRANIE – Targi Młodej Sztuki vol. III

Już 21 kwietnia zapraszam na moje autorskie stoisko w ramach SZTUKOBRANIA, trzeciej odsłony Targów Młodej Sztuki, które  odbędą się krakowskim Małym Rynku.

sztukobranie

Młodzi, krakowscy artyści zaprezentują różne style, szkoły i środowiska artystyczne. Impreza ma na celu promocję młodych twórców, nawiązanie kontaktów z klientami, kolekcjonerami oraz galeriami sztuki. Targi dają możliwość bezpośredniego kontaktu z artystami oraz przyjrzenia się z bliska nowym trendom we współczesnej sztuce. Na Targach Młodej Sztuki będzie można zobaczyć oraz kupić bezpośrednio od artystów oryginalne prace, począwszy od malarstwa oraz grafiki tradycyjnej, przez fotografię, rzeźbę, ceramikę, na oryginalnych dodatkach kończąc.

Więcej informacji: www.sztukobranie.blogspot.com


21 kwietnia 2013 || Aukcja charytatywna na rzecz stypendium im. E. i A. Jerzmanowskich

W imieniu organizatorów, darczyńców i własnym zapraszam ser­decz­nie do wzię­cia udziału w aukcji sztuki, która odbę­dzie się w sali wysta­wien­ni­czej przy Kaplicy pod wezwa­niem św. Mikołaja z Tolentino (ul. Górników 27, Stary Prokocim). Pieniądze pozy­skane pod­czas aukcji prze­zna­czone zostaną na Stypendium Edukacyjne im. E.i A. Jerzmanowskich dla uta­len­to­wa­nej mło­dzieży z Prokocimia.

W 2012 roku, dzięki aukcjom, udało się zebrać kilka tysięcy zło­tych, które pozwo­liły ufun­do­wać aż trzy sty­pen­dia dla mło­dych Prokocan. Pamiątkowe dyplomy wrę­czył sty­pen­dy­stom pod­czas Dni Prokocimia prof. Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa.
Podobnie jak w ubie­głym roku swoje obrazy, rzeźby, witraże prze­ka­zali na aukcję znani kra­kow­scy twórcy, arty­ści z Prokocimia, a także dzieci i mło­dzież — uczest­nicy zajęć MDK.

Idea sty­pen­dium nawią­zuje do wrę­cza­nej co roku Nagrody im. E.i A. Jerzmanowskich prze­zna­czo­nej dla arty­stów, naukow­ców i osób dzia­ła­ją­cych cha­ry­ta­tyw­nie. O ile jed­nak nagroda, którą swym testa­men­tem ufun­do­wał Erazm Józef Jerzmanowski, jest swo­istym pod­su­mo­wa­niem doko­nań, o tyle Stypendium sta­no­wić ma pomoc dla mło­dych ludzi znaj­du­ją­cych się na początku drogi arty­stycz­nej, nauko­wej lub sportowej.

Zostańcie Państwo współ­fun­da­to­rami sty­pen­dium, a także wła­ści­cie­lami ory­gi­nal­nego, sygno­wa­nego dzieła sztuki.


19 marca – 14 kwietnia 2013 || Wystawa „Głód koloru” w Klubie ENIGMA, PWSW w Przemyślu

Zapraszam na indywidualną wystawę mojego malarstwa, tym razem w murach Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu.

Emilia Gąsienica-Setlak

GŁÓD KOLORU

malarstwo

Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska

w Przemyślu

Klub Studencki ENIGMA

ul. Terleckiego 6

marzec – kwiecień 2013

wernisaż wystawy: 19 marca 2013, godz. 13.45

Gąsienica-Setlak_Głód_Koloru_Przemyśl

Jest coś, co bardziej niż wszystko inne intryguje mnie w malarstwie. Coś, co może spowodować ogromne poruszenie i przyspieszone bicie serca. To kolor. Kolor, który może zdominować cały obraz… może nawet zdominować wszystkie inne dzieła znajdujące się w sali muzealnej. Najlepiej ujął to Gauguin pisząc: „kolor, który jest drganiem, podobnie jak muzyka, może osiągnąć to, co najbardziej powszechne, a zarazem nieuchwytne – siłę wewnętrzną”. (EGS)

Więcej informacji: www.pwsw.pl


14 marca – 14 kwietnia 2013 || Wystawa „Kobiety i kwiaty” w Galerii PIWNICA

Zapraszam na kolejną wystawę, w której mam przyjemność wziąć udział.

KOBIETY I KWIATY

14 marca – 14 kwietnia 2013

Galeria PIWNICA

Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach

ul. Stawna 7/11

Wernisaż: 14 marca, godz. 17.00

kobiety i kwiaty
A że Pan Bóg ją stworzył, a szatan opętał,
Jest więc odtąd na wieki i grzeszna i święta,
Zdradliwa i wierna, i dobra i zła,
I rozkosz i rozpacz, i uśmiech i łza…
I anioł i demon, i upiór i cud,
I szczyt nad chmurami, i przepaść bez dna.
Początek i koniec…
(J. Tuwim)

Wystawa poświęcona kobietom doczekała się już drugiej edycji. Podjęta tematyka nawiązuje do imaginacji współcześnie podejmowanych działań utrwalenia cielesności i płci. Ekspozycja okolicznościowa porusza się w treściach: opisu, wizerunku, postrzegania. Odnosi się do obszarów działań kobiet: życia rodzinnego, relacji, tożsamości oraz roli społecznej. Współczesność – model lansowanego życia odbija się na sposobach i metodach jej egzystencji. Nie tylko przez nią jako kreatorkę, podmiot w działaniu ale i w współobecnych. Problematyką wystawy staje się zmienna perspektywa jej losu w zależności od oczekiwań. Odpowiedź nie zawiera się w zdaniu: Czy Ona to ja? Ma za cel zasygnalizować obszary takie jak: wartość, niezależność, piękno, symbol i słowo…


1  – 28 lutego 2013 || Wystawa „Ściany Świata” w Galerii Lamelli

ŚCIANY ŚWIATA
malarstwo

Aleksandra Rudzka-Miazga
Beata Zuba-Palichleb
Emilia Gąsienica-Setlak
Tomasz Mistak
Klaudia Świątczak
Małgorzata Godlewska

wernisaż: 1 lutego 2013, godz. 18

wystawa czynna do 28 lutego

od poniedziałku do piątku, w godz.: 11–17

lub po wcześniejszym umówieniu się, wstęp wolny

Galeria Lamelli, 31-027 Kraków, ul. Mikołajska 2, II piętro

12 422 19 55 (19), www.galeria.lamelli.com.pl, galeria@lamelli.com.pl

Ściany Świata

Punktem wyjścia wystawy jest pojęcie przestrzeni. Przestrzeni, w której tkwią pewne struktury – ŚCIANY ŚWIATA. Stawiając światu ściany, których byt niematerialny staje się miejscem i niejako narzędziem dla bytu materialnego człowieka, kreujemy pozorne antidotum na pustkę i brak czegokolwiek w przestrzeni.

Niezależnie, czy mamy do czynienia z przestrzenią realną czy tą wykreowaną, ściany pełnią funkcje symboliczne, organizując przestrzeń w czasie, udzielając poniekąd miejsca relacjom pomiędzy tym, co wewnętrzne i zewnętrzne. Mogą też dzielić od tego, co zewnętrzne. We  wnętrzach  złożonych ze ścian dzieje się przestrzeń osobista wraz z zapisem ludzkiego istnienia. Ściany stoją jak niemi świadkowie zaistniałych historii, zarówno tych ze skończonej przestrzeni wnętrza jak i z zewnętrza.

ŚCIANY ŚWIATA niczym przejściowe formy bytu tkwią na granicy pomiędzy poznanym i nieznanym. Zawarte w nich drzwi czy otwór okienny umożliwiają obustronny przepływ i oswajanie podmiotu z tym, co empirycznie jeszcze niezaznane. Sytuacja otwartości podpowiada lub tylko ujawnia drogę do wyjścia. Zaprasza. Powstaje wówczas pytanie, czy podmiot pragnie przekroczyć własne ograniczenie… Jeśli nie, to być może schronienie w swym małym ziemskim raju ze ścian, z drzwiami i oknem na świat jest świadomym aktem afirmacji życia na ziemi, polem do refleksji i pozostawiania swych śladów.

Odmienne zjawisko zachodzi w przypadku struktur zamkniętych, gdzie przenikanie nie jest możliwe, a dominującą formą istnienia podmiotu – zniewolenie, wieczna matnia, która z kolei staje się obcą i neutralną dla świata zewnętrznego. Można by wnioskować, iż struktury ŚCIAN ŚWIATA bywają zapisem niemałych tragedii ludzkich, a nawet dehumanizacji.

Wznoszące się ściany – czasem chwiejne w swej perspektywie, zwielokrotnione, rozwarte, rozproszone czy opustoszałe zarazem sugerują, iż niemożliwa jest w przestrzeni forma wiecznie doskonała stworzona przez człowieka. Jednakże to człowiek sam stwarza sobie ŚCIANY ŚWIATA, szukając schronienia, bo ono jest miejscem dla własnej mitologii bytu.

Wystawa prezentuje sześć odsłon, sześć różnych projekcji rzeczywistości ŚCIAN ŚWIATA, stwarzając tym samym pole do kolejnych refleksji, interpretacji czy zadumy pełnej rozmaitych uczuć, w których mogą również przemawiać słowa wiersza Jonasza Kofty – Jest świat ze ścian / Rosnących w górę / W nim traci wartość słowo…” (Jonasz Kofta, Wiersze, fragm. z Cztery ściany świata).

Aleksandra Rudzka-Miazga


4  – 27 stycznia 2013 || Wystawa „Mistrz i uczniowie – malarstwo” w Galerii CENTRUM

MISTRZ I UCZNIOWIE – malarstwo

prof. Teresa Kotkowska-Rzepecka oraz absolwenci Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie
Marta Baron, Celina Gajda, Emilia Gąsienica-Setlak, Małgorzata Godlewska, Magdalena Kielak, Martyna Kleszcz-Domin, Antoni Konarzewski, Wojtek Kubiak, Małgorzata Nowak, Maria Pabisiak, Aleksandra Rudzka-Miazga, Julia Tkaczuk, Anna Widzyk-Kampa, Beata Zuba.

4-27 stycznia 2013
Nowohuckie Centrum Kultury
GALERIA CENTRUM
Kraków, al. Jana Pawła II 232,
budynek B, górne i dolne foyer

Wernisaż: 4 stycznia 2013 r, godz. 18.00
Wystawa czynna do 27 stycznia 2013 r., wstęp wolny.

Mistrz
„Prezentacja szerszej publiczności efektów kształcenia byłych studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie należy do elementów próby podsumowania osiągnięć dydaktycznych. To, czego studenci i absolwenci nauczą się w Akademii oraz to, co sami wypracują – swoim talentem,  spostrzegawczością, odkrywczą inwencją oraz wyobraźnią – z pewnością może zainteresować miłośników sztuki, zaspokoić ich ciekawość, a przede wszystkim dać możliwość młodym artystom zaistnienia swoim twórczym potencjałem w społecznym kontekście. Jest to najlepszy sposób na bezpośrednią wymianę wartości… Zajęcia z rysunku i malarstwa na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie prowadzone są przez prof. Teresę Kotkowską-Rzepecką z pasją i pełnym zaangażowaniem. Pani Profesor stwarza familiarną atmosferę i zależy jej bardzo, aby studiowanie na Akademii, szczególnie w Jej pracowniach, wynikało z naturalnej skłonności do pomnażania talentu, z potrzeby rozwoju i pozytywnego nawyku pracy. Obowiązkiem pedagoga jest docierać i poznać złożoną oraz twórczą osobowość każdego studenta. To pewne wspólnotowe więzi, identyfikacja z grupą osób na jakimś etapie rozwoju, pomagają w rozwoju i profesjonalnym kształceniu się. Prof. Teresa Kotkowska-Rzepecka sprzyja takiemu aktywnemu podejściu do zajęć na uczelni i wspiera te działania, które wykazują dużą dozę własnej inicjatywy. Studiować – to nie znaczy być prowadzonym za rączkę, ale nie znaczy także, że studenci są pozostawieni samym sobie. Takie wystawy, zorganizowane na zewnątrz Akademii, są niezwykle motywującym czynnikiem, a także elementem promocji polegającym na wyjściu z propozycją zaprezentowania prac absolwentów Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie szerszej publiczności. Dziękuję Panu Zbigniewowi Grzybowi – dyrektorowi Nowohuckiego Centrum Kultury oraz Pani Joannie Gościej-Lewińskiej – kierownikowi Galerii Centrum NCK, za gościnność i wszelki wysiłek organizacyjny. Zapraszam na prezentację malarstwa prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej oraz prac jej uczniów, absolwentów krakowskiej ASP.”

Prof. Stanisław Tabisz    

Rektor Akademii Sztuk Pięknych

im. Jana Matejki w Krakowie


3 grudnia 2012 – 3 stycznia 2013 || Wystawa „ARTEFAKTY” w Klubie Profesora AGH

Emilia Gąsienica-Setlak

ARTEFAKTY
wystawa grafiki

Klub Profesora AGH
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica
Al. Mickiewicza 30, Kraków
Pawilon A-0, niski parter

Wernisaż: 6 grudnia 2012 r., godz. 17.00
Wystawa czynna do 3 stycznia 2013 r. od poniedziałku do piątku od 9.00 do 16.00.

„Grafika to piękna i uniwersalna, choć wbrew pozorom wymagająca forma wypowiedzi. To język emblematów i mocnych akcentów, ale i intymnych nieraz niedomówień. Upodobany przez twórców hałaśliwej reklamy wizualnej i komentatorów problematyki społecznej, może jednak służyć zupełnie innym celom. Wyrazista mowa linorytu czy zmysłowość akwaforty – odpowiednio użyte – potrafią z powodzeniem odzwierciedlać ulotne emocje, fascynacje pięknem natury czy wydawałoby się niepozornymi przedmiotami, mogącymi w oczach wprawnego obserwatora urosnąć do rangi symbolicznej. Grafika ma tą jeszcze zaletę, że znakomicie utrwala to, co z natury nietrwałe – wspomnienia. Zebrane razem i wyrażone wizualnym językiem, tworzą zbiór swoistych eksponatów, świadków minionych chwil, rzeczy i przeżyć.To moje artefakty. Podobnie jak Waldemar Łysiak w książce „MW” staram się z ich pomocą zbudować własne, graficzne muzeum pamięci i wyobraźni. Łączą je w całość – ja i moje wspomnienia. Są jak pamiętnik, który snując swoją opowieść, zaprasza do podróży.” EGS

Więcej informacji: www.kp.agh.edu.pl


25 listopada 2012 || SZTUKOBRANIE – Targi Młodej Sztuki vol. II

Druga edycja SZTUKOBRANIA odbędzie się 25 listopada 2012 r. w krakowskim „Klubie Pod Jaszczurami”. Podczas imprezy można będzie obejrzeć i kupić prace trzydziestu artystów, w tym również i mojego autorstwa. Zapraszam!

Szczegóły: http://www.sztukobranie.blogspot.com


17 listopada 2012 || Wystawa V Ogólnopolskiego Konkursu Grafiki im. Ludwiga Meidnera

W imieniu wszystkich uczestników oraz własnym zapraszam na wernisaż wystawy V Ogólnopolskiego Konkursu Grafiki im. Ludwiga Meidnera, który odbędzie się w sobotę 17 listopada 2012 o godz. 18.00 podczas Oleśnickiego Festiwalu Artystycznego OFA 2012 w Oleśnicy (woj. dolnośląskie) w galerii Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu przy ul. Kochanowskiego 5.

Szczegóły: http://www.konfraterniakulturalna.pl


8 listopada – 2 grudnia 2012 || Podróżowanie, Art Meeting Tomaszowice 2012

Zapraszam do odwiedzenia wystawy Podróżowanie w ramach Art Meeting Tomaszowice 2012, w której mam przyjemność brać udział.

Wernisaż: 8 listopada 2012, godz. 18.00

Dwór w Tomaszowicach, Galeria Panorama, ul. Krakowska 68, 32-095 Tomaszowice

Wystawa potrwa do 2 grudnia 2012.

Wystawa Podróżowanie, organizowana jest w ramach cyklu Art Meeting Tomaszowice. Odbywa się pod hasłem: Podążamy różnymi drogami, sami dla siebie stajemy się mijanym pejzażem. Idea wystawy pomyślana jest jako PODRÓŻOWANIE w kontekście poszukiwania własnej tożsamości, przeżywania wrażeń, poznawania i spotkania. Każda autorska PODRÓŻ wyraża w sposób indywidualny swoistą wyprawę w głąb siebie, kształtowaną poprzez wewnętrzne lub zewnętrzne czynniki ją interpretujące; drogę, która zapewnia doświadczanie nowych widoków i zdarzeń pod wpływem kontaktu z przestrzenią, kolorem i formą.

W wystawie bierze udział 42 artystów, członków ZPAP Okręgu Krakowskiego:

Joanna Banek, Maria Bieńkowska-Kopczyńska, Kacper Bożek, Małgorzata Buczek, Małgorzata Bundzewicz, Zbigniew Cebula, Stanisław Cholewa, Sławomir Chrystow, Jerzy Dmitruk, Stefan Dousa, Paweł Erazmus, Emilia Gąsienica-Setlak, Ewa Gołogórska-Kucia, Ryszard Grazda, Ewa Janus, Anna Karpowicz-Western, Katarzyna Karpowicz, Bogdan Klechowski, Irena IRiKO Kołodziej, Iwa Kruczkowska, Agnieszka Kucia, Kamil Kuzko, Ewa Ławrusiewicz, Piotr Łopalewski, Marta Makarczuk, Aleksandra Nagieć, Krystyna Nowakowska, Romuald Oramus, Iwona Ornatowska-Semkowicz, Henryk Ożóg, Leonard Pędziałek, Krzysztof Piotrkowski, Antoni Porczak, Mirosław Sikorski, Stanisław Sobolewski, Jacek Sroka, Stanisław Tabisz, Joanna Warchoł, Paweł Warchoł, Grzegorz Wnęk, Joanna Zemanek, Wojciech Żychowski.

Projekt pomyślany jest jako wielodyscyplinarna i różnorodna w ekspresji, wyrazie artystycznym i w skontrastowanym języku sztuki przestrzeń dająca widzowi możliwość znalezienia czegoś przemawiającego do niego w sposób uniwersalny, a zarazem osobisty. Na wystawie eksponowane będą, według koncepcji i specjalnej aranżacji, dzieła sztuki z zakresu wielu dyscyplin sztuk pięknych – malarstwa, rysunku, grafiki, fotografii, rzeźby, tkaniny artystycznej i działań multimedialnych.

Organizator: Związek Polskich Artystów Plastyków, Okręg Krakowski

Współorganizator: Ziyad Raoof, Dwór w Tomaszowicach, Galeria Panorama

Kuratorzy: Małgorzata Bundzewicz, Joanna Warchoł

Szczegóły: http://www.zpap.krakow.pl


1 września 2012 || Targi Młodej Sztuki „SZTUKOBRANIE – Ram Wypełnianie” w Krakowie.

W sobotę, 1 września 2012 w krakowskiej Artefakt Cafe przy ul. Dajwór 3 odbędzie się pierwsza edycja Targów Młodej Sztuki „SZTUKOBRANIE – Ram Wypełnianie”, podczas których pojawi się również moje autorskie stoisko. Zapraszam do odwiedzenia targów.

Szczegóły: http://www.sztukobranie.blogspot.com


10 – 18 sierpnia 2012 || Ogólnopolski Festiwal Sztuki „Wszelkie Przejawy Artyzmu” w Dusznikach-Zdroju.

Zapraszam do odwiedzenia w czasie wakacyjnych wędrówek Dusznik-Zdroju, gdzie podczas czwartej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki można będzie m.in. oglądać moje prace oraz wziąć udział w warsztatach malarstwa pod moim kierunkiem. Więcej informacji na temat imprezy na: http://www.wpa.org.pl


6 lipca – 5 sierpnia 2012 || Wystawa ‚Horyzonty’ w Hotelu Best Western Premier.

Hotel Best Western Premier, Kraków, ul. Opolska 14a

Wernisaż: 6 lipca 2012 r., godz. 19.00

Wystawa czynna do 5 sierpnia 2012 r., wstęp wolny.


11-25 maja 2012 || Wystawa ‚Forma przejściowa’ w Galerii LAMELLI.

Galeria Lamelli

Ostatnie prace, kompozycyjnie uproszczone, czasem niemal ascetyczne w ustawieniu kadru, dziwią wąską stosunkowo paletą i nieoczekiwanymi dominantami, zwłaszcza tych, którzy znają fotograficzny punkt wyjścia lub kolejne chromatyczne wcielenia kadru. Ostateczny wybór wydaje się jednak najzupełniej uzasadniony, nawet, jeśli argumenty nie zostaną ujawnione i pozostaną na zawsze w sferze najbardziej subiektywnych treści. Ale czy nie chodzi tu właśnie o to? Dokładnie o to, by zachowując pełnię wewnętrznej swobody, powołać do istnienia formę, która dla innych okaże się tak samo własna i tak samo przekonująca?dr Ewa Herniczek

wernisaż: 11 maja 2012, godz. 19    

wystawa czynna do 25 maja

od poniedziałku do piątku, w godz.: 11–17 

lub po wcześniejszym umówieniu się                   

               

Galeria Lamelli, 31-027 Kraków, ul. Mikołajska 2, II piętro12 422 19 55 (19), www.galeria.lamelli.com.pl, galeria@lamelli.com.pl


1-3 maja 2012 || Targi Sztuki ‚Kraków Art Expo 2012’ w Dworku w Tomaszowicach.

Zapraszam do odwiedzania mojego stoiska autorskiego podczas Targów Sztuki w podkrakowskich Tomaszowicach. Szczegóły na temat imprezy znajdą Państwo tutaj: www.krakowartexpo.pl


17 kwietnia-9 maja 2012 || Wystawa ‚Nowi członkowie ZPAP 2012’ w Galerii Pryzmat

Artystyczny chrzest bojowy w Związku z ponad 100-letnią tradycją.


23 marca-14 kwietnia || Wystawa ‚Mały Format 2012’ w Galerii Dyląg.

Miło mi poinformować, że jeden z moich ostatnich obrazów „wziął udział” w Wystawie Małych Form Malarskich „Mały Format 2012” w krakowskiej Galerii Dyląg, gdzie prezentował się w towarzystwie 99 innych prac, głównie malarskich. „Wspomnieniom z Krety: VI” udało się wywalczyć ‚Paletę’ – Nagrodę Prezesa Klubu Malarzy ZPAP o/Kraków. Bardzo dziękuję za uznanie i motywację do dalszej pracy.


10 stycznia-2 lutego 2012 || Wystawa ‚I will do it my way’ w CSW Solvay.

Wystawa malarstwa absolwentów krakowskiej ASP w pracowni prof. Teresy KOTKOWSKIEJ-RZEPECKIEJ:

Marta BARON
Celina GAJDA
Emilia GĄSIENICA-SETLAK
Małgorzata GODLEWSKA
Martyna KLESZCZ-DOMIN
Antoni KONARZEWSKI
Maria PABISIAK
Aleksandra RUDZKA-MIAZGA
Beata ZUBA-PALICHLEB
10 stycznia – 2 lutego 2012
Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY
ul. Zakopiańska 62
www.solvay.krakow.pl

WERNISAŻ:
piątek, 13 stycznia 2012 r. godz. 19:00